Ogrenio.com olarak WordPress konusunda oldukça fazla makale yayınladık, yayınlamaya da devam edeceğiz. Bu sayfayı oluşturma sebebimiz ise; WordPress hakkında yazdığımız hem eski hem de yeni makalelerin tek sayfa altında toplanması ve siz değerli ziyaretçilerimizin bu sayfa aracılığıyla aradığınız WordPress makalesine çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamak.

 

Tüm makaleleri kısa açıklamalarıyla birlikte sayfamız ekliyoruz.

WordPress kurulumunun en kolay ve pratik halini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yeni açtığınız WordPress sitenize en kolay yoldan eklenti kurulumunun detaylı anlatımı

Yeni açılmış bir sitede mutlaka yüklenmesi gereken WordPress eklentileri

Yeni kullanacağınız WordPress temanızı birkaç farklı yolla, kolay bir şekilde nasıl tamamen Türkçeleştirebileceğinizi anlatan detaylı bir anlatım

WordPress sitelerinizin güvenliği için sitenize uygulayabileceğiniz önlemler ve güvenlik ipuçları

Sitelerinizi daha hızlı açılmasına, dolayısıyla Google ve benzeri arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlayacak, sitenizin sayfa görüntülemelerinin artmasına yarayacak önemli ipuçları

İstenmeyen yorumları engelleyen Akismet Eklentisinin kurulumu ve kullanım ayarları

WordPress’te mail işlevini kullanabilmeniz için gerekli eklenti kurulumları ve ayarların detaylı anlatımı

WordPress blogunuzda paylaştığınız yazılarınızın sonuna reaksiyon emojileri eklemenize yarayan eklentilerin incelemesi

Sitelerinde başkalarının kullanabileceği kodlama metinleri paylaşan ziyaretçilermiz için, makalelerin içine HTML, CSS, PHP ve diğer bir çok kodlama dilini görsel olarak anlaşılır bir şekilde nasıl ekleyebileceğinizi anlattık.

Sosyal medyada takip et butonlarını, herhangi bir eklenti kullanmadan basit birkaç HTML  / CSS kodu ile sitenize nasıl ekleyebileceğinizi anlattık.

Bir önceki yazımızda sosyal medya ile takip et butonları eklemiştik. Bu yazımızda ise hiçbir eklenti kullanmadan, WordPress sitenize sosyal medya için paylaş butonlarını eklemeyi anlattık. Ayrıca yazımızdaki kodlar sayesinde sadece mobil ziyaretçilere gözüken Whatsapp butonu da mevcut.

 

Sayfamız yeni yazılar eklendikçe güncellenmeye devam edecektir.