iPhone Bluetooth Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü [iOS 12]

2

iOS 10 şimdiye kadar Apple’ın yayınladığı en büyük güncellemelerden birisi olurken, şimdi ise iOS 11’le birlikte işletim sistemine pek çok yeni özellik eklendi ve çeşitli hatalar düzeltildi. Buna rağmen hiçbir güncelleme de kusursuz değildir ve aynı durum iOS 11 için de geçerli. Yazıda ise hem iOS 10, hem de yeni iOS 11 güncellemesi sonrası meydana gelen Bluetooth bağlantı sorunlarından bahsedip çözüm yollarını açıklayacağız.

iOS Güncelleme Sonrası Yaygın Bluetooth Sorunları

iOS cihazınızın Bluetooth özelliği başlangıçta sorunsuz çalışabilir fakat güncellemenin ardından bazı beklenmeyen hatalar meydana gelebilir. Sorunlu Bluetooth bağlantıları, başarısız eşleştirme denemeleri ve arabada Bluetooth ses sorunu sık sık şikayet edilen konulardan. En yaygın olarak dile getirilen Bluetooth problemlerini aşağıda listeledik;

 • – iOS 11 iPhone Bluetooth çalışmıyor
 • – iOS 11 iPhone Bluetooth bulmuyor
 • – iPhone Bluetooth’a bağlanamıyor
 • – iPhone’da Bluetooth açılmıyor
 • – iPhone Bluetooth arabada çalışmıyor
 • – Bluetooth bağlantısı kopuyor
 • – Bluetooth bağlantım devamlı kopuyor

iOS 11 iPhone Bluetooth Bağlantı Problemleri ve Çözümleri

Yukarıda en çok karşılaşılan iOS güncelleme sonrası Bluetooth sorunlarını listeledik. Yazının kalanında ise potansiyel çözüm yollarından bahsedeceğiz.

1. Telefon – tabletinizde Bluetooth’u kontrol edin ve açık olduğundan emin olun.

2. iOS cihazınızla Bluetooth aksesuarının birbirine yakın olmasını sağlayın.

3. Bluetooth’u kapatın ve iPhone’unuzu yeniden başlatın.

4. Bağladığınız cihaz ya da arabayla Bluetooth aksesuarını yeniden eşleştirin.  Bunun için telefon menüsünden Ayarlar >  Bluetooth yolunu izleyin ve önceden eşleştirilen cihazı unutun.

5. Bluetooth aksesuarınızın açık ve şarjının dolu olduğundan emin olun.

6. Ağ ayarlarını sıfırlayın. Bunun için telefondan Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izleyin.

8. iPhone ya da iPad’inizde geri yükleme – restore yapmayı deneyin. Bunu iTunes ya da iCloud aracılığıyla yapabilirsiniz fakat tüm verileriniz silineceği için, öncesinde dosyalarınızı yedeklemeyi ihmal etmeyin.

9. Yukarıdakilerden hiçbirisi sorununuza çözüm getirmediyse, Apple desteği arayın veya doğrudan cihazınızı teknik servise götürün.

iPhone Batarya Sorunu Çözümü ve iPhone Hafızada Yer Açma başlıklı yazılarımızı okuyabilir, yeni bir iPhone almayı düşünüyorsanız, iPhone X mi iPhone 8 / 8 Plus Mı Almalısınız? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer yeni bir Macbook almak istiyorsanız, Hangi Macbook u Almalısınız başlıklı yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

iPhone hakkında daha fazla rehber ve yazı okumak için iPhone kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
 1. Sevda diyor

  Merhaba bn Bluetooth kulaklık aldım yeni eşlestirme yapmıyo birbiriyle sadede birinden ses geliyo ayrıca konusmada da karsı tarafa ses gitmiyo yardımcı olurmusunuz

 2. Rabia diyor

  Merhaba! Benim Aurıs hoparlörüm var iPhone’dan Bluetooth dan bağlanığ müzik dinliyordum sonra Aurıs ara k12 ağını unut dedim sonra birdaha bu ağı bulamadık ne yapmam gerekiyor bağlanmak için

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi