Middle Earth: Shadow of War Sistem Gereksinimleri

0

Yüzüklerin Efendisi kitabının ve filminin ardından oyunun da çıkarılması sonucunda devam oyunu olarak gelen Middle Earth: Shadow of War, ilk oyundaki Talion karakterinin hikayesinin devamı olarak oyuncularla buluşuyor. İlk oyunun sonundaki hikayede yeni yüzük yapımının gerekliliğine dair bir sonla biten ve oyuncuların şaşkınlıkla kaldığı oyunda, bu kez Talion karakterinin devam oyunu olarak Middle Earth: Shadow of War gelmesi 3 yıllık bir aradan sonra oyun severlerde heyecan uyandırdı. Sauron karakterinin yeniden yükselişe geçişini gösteren oyunda Orc ırkının benimsemiş olduğu Mordor karakterinin de hikayesi anlatılıyor.

Middle Earth: Shadow of War Karakterleri

Oyunda dikkat edilmesi gereken karakterlerden bir tanesi de Shelob karakteri. Filmden tanıyan pek çok kişinin bu karakteri neden bir kadının oynadığına dair yorumlar gelse de pek çok oyuncunun severek izlediği oyun karakterlerinden biri olarak oyun içerisinde gözüküyor. Bu karakterin yanı sıra yine film içerisinde yer alan Gollum ve Witch-King karakterleri ile oyun sırasında oyuncular karşılaşıyor.

Middle Earth: Shadow of War Oynanışı

Bir önceki oyuna göre yeni oyun sistemleri getirilerek geliştirilmiş olan Middle Earth: Shadow of War oyununda NemesisSystem adı verilen ve oyun mekaniğinin değişikliği ile getirilen bu sistemde oyuncunun kendi ordusunu kurabilmesi daha kolay bir hale getirilmiş. Bu sistemle birlikte yüzüğü elinde bulunduran Talion karakteri karşı tarafta yer alan warchief ve overlord karakterlerinin kendi yanına çekebiliyor.

Middle Earth: Shadow of War Ordu Yaratmak

Ordu yaratmak için oyunda yer alan Orc karakterlerini oyuncunun kendi safına çekmesi gerek. Orduya katılan Orc karakterleri sayesinde kaleleri fethetmek ve kuşatma altına almak oyun içerisinde oyuncuya büyük bir kolaylık sağlıyor. Ele geçirilen kalelerin başına orduya katılmış olan Orc karakterlerinden birini koyabilmek ve buranın hakimiyetinden bu karakteri sorumlu tutmak mümkün. Oyun içerisinde eğlenceli hale getirilmiş olan etmenlerden bir tanesi kalenin başına getirilen Orc karakterinin soyunun bağlı olduğu kabileye göre kalenin şekillenmesi oluyor.

Middle Earth: Shadow of War Grafikleri

Oyun içerisinde bulunan grafik özelliklerine bakıldığı zaman son dönemlerde çıkmış olan simülasyon oyunları arasında MiddleEarth: Shadow of War başta gelebilir. Oyunun en durağan alanlarında bile beklenmedik detaylarla ve görsel şölenlerle oyuncuları adeta farklı bir ortamın içerisine sokan bu grafiklerde Talio karakteri için de çok dikkat çekici etmenler kullanılmış. Oyun içerisinde yetenekleri açma, haritaya girme ve ekipmanlarda değişiklik yapma gibi işlemler biraz uzun sürse de görsellikle ve akıcı bir oyun işleyişi ile Middle Earth: Shadow of War oyun severlerin kalbine girmeyi başarıyor. Oldukça büyük bir ölçekte hazırlanmış olan Mordor haritası sayesinde oyunun nasıl ilerlediğini anlamayan oyun severleri büyük bir keyif ve heyecan bekliyor.

Middle Earth: Shadow of War Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Sadece 64-bit Versiyonları Windows 7 Servis Paketi 1, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci:

  • İntel işlemcisinie sahipseniz Intel Core i5-2300, 2.80 GHz veya daha iyisi
  • AMD işlemcisinie sahipseniz AMD FX-4350, 4.2 GHz veya daha iyisi

Ekran Kartı:

  • Eğer nVidia ekran kartına sahipseniz NVIDIA GTX 660, 2GB veya daha iyisi
  • Eğer AMD ekran kartına sahipseniz AMD HD 7870, 2GB veya daha iyisi

Sistem Belleği: 8 GB
Hard Disk Boş Alan: 60GB

Tavsiye Edilen Ayarlar

İşletim Sistemi: Sadece 64-bit Versiyonları Windows 7 Servis Paketi 1, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci:

  • İntel işlemcisinie sahipseniz Intel Core i7-3770, 3.4 GHz veya daha iyisi
  • AMD işlemcisinie sahipseniz AMD FX-8350, 4.0 GHz veya daha iyisi

Ekran Kartı:

  • Eğer nVidia ekran kartına sahipseniz NVIDIA GTX 970, 4GB veya daha iyisi
  • Eğer AMD ekran kartına sahipseniz AMD RX 480, 4GB veya daha iyisi

Sistem Belleği: 12GB
Hard Disk Boş Alan: 70GB

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini öğrenmek için sistem gereksinimleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi