Call of Duty: World War II Sistem Gereksinimleri

0

Çıktığı dönemden bu zamana kadar genellikle geçmiş teması ile oyunlarını sunan Call of Duty oyunu son zamanlarda gelecek temasını işleyerek pek çok oyun severin 2. Dünya Savaşı temasına geri dönmek istemelerine neden oldu.

Bu istekleri göz önünde bulunduran oyun firması Call of Duty: World War 2 ile tekrar 2. Dünya Savaşı temasına geri dönerek 3 Kasım itibari ile oyun raflarında yerini aldı. Xbox One, PS4 ve PC platformları için satışı olan oyunu çeşitli mağazalardan almak ve oynamak mümkün. Oyun içerisinde yer alan stratejiler içerisinde ise çok yönlü etkenler bulunuyor.

Arkadaşına Yakın Durmak

Call of Duty oyununda cephaneler ve sağlık paketleri konusunda oyunculara muazzam bir kolaylık sağlanır. Ancak bu zamana kadar çıkan oyunlarda yer alan siper alanına saklanarak sağlık durumunun iyileşmesini bekleme olayı Call of Duty: World War 2 oyunu ile birlikte tarihe karışmış.

Oyun içerisinde mermi bittiğinde ya da vurulduğunda silah arkadaşının yanına gidilerek yardım talep edilmesi gerekiyor. Squad içerisinde yer alan silah arkadaşlarından uzaklaşıldığında bu tür yardım isteklerinden oyuncu yararlanamıyor.

Bölük Seçimi

Oyun içerisinde yer alan en büyük silahlanma yöntemlerinden biri olan multiplayer sistemini Call of Duty: World War 2 oyunu ile değiştiren üretici firma, multiplayer kısmına giriş yapılırken verilen 5 division seçeneklerinden bir tanesinin seçilmesini öngörüyor.

Bu seçenekler arasında düşmanı tarayan Airborne seçeneği, düşmana süngüye yaklaşarak yakın temas kuran Infantry, uzaktan dövüşen Mountainn gibi birbirinden farklı dövüş tekniklerine ve stratejilere sahip olan seçenekler yer alır.

WarModu

Oyun içerisinde yer alan ana hedefin karşıdaki düşmanları öldürmek olduğu ve direk saldırı mekanizmasına yönelik olan diğer oyunlara göre Call of Duty: World War 2 oyununda yer alan warmodu ile bölük savunma ve saldırı timi olarak ikiye ayrılır. Oyunda bulunan tarafların amaçları ise bazen bir sığınak, bazen bir araç ve bazen de bir bina için karşılıklı savaşa girmektir. Oyun içerisinde savaş sırasında makineli tüfekler, duvarlar ve köprüler gibi yeni eklenen unsurlarla da karşılaşmak mümkün.

Headquarters

Oyun içerisinde Headquarters adıyla yer alan sosyal bir platform bulunur. Bu platformun içerisinde MajorHoward yoluyla oyunculara haftalık ve günlük olmak üzere kontratlar sunulur. Bu kontratların tamamlanması ile birlikte oyunculara seviye puanları, kozmetik ürünleri ve yeni eşyalar verilir.

İkinci Dünya Savaşı’ndaki en önemli cephelerden biri olan Normandiya cephesi bölümüne gelindiğinde Headquarterssupplydrop özelliğini açmak oyuncular için büyük bir keyif olacak gibi görünüyor. Geçmiş oyunlarına göre tekrar eski sistemine dönen ve bu sistem içerisine pek çok yeniliği de ekleyen Call of Duty: World War 2 oyunu görsel bir şölen sunuyor.

Call of Duty WW2 Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Sadece 64-bit Versiyonları Windows 7 Servis Paketi 1, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci:

  • İntel işlemcisinie sahipseniz Intel Core i3 3225 3.3 GHz veya daha iyisi
  • AMD işlemcisinie sahipseniz AMD Ryzen 5 1400 veya daha iyisi

Ekran Kartı:

  • Eğer nVidia ekran kartına sahipseniz NVIDIA GeForce GTX 660 veya daha iyisi
  • Eğer AMD ekran kartına sahipseniz ATI® Radeon™ HD 7850 @ 2GB veya daha iyisi

Sistem Belleği: 8 GB
Hard Disk Boş Alan: 60GB

Tavsiye Edilen Ayarlar

İşletim Sistemi: Sadece 64-bit Versiyonları Windows 7 Servis Paketi 1, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci:

  • İntel işlemcisinie sahipseniz Intel Core i5-2400 veya daha iyisi
  • AMD işlemcisinie sahipseniz AMD Ryzen R5 1600X veya daha iyisi

Ekran Kartı:

  • Eğer nVidia ekran kartına sahipseniz Nvidia GeForce GTX 970 veya daha iyisi
  • Eğer AMD ekran kartına sahipseniz AMD Radeon R9 390 veya daha iyisi

Sistem Belleği: 12GB
Hard Disk Boş Alan: 90GB

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini öğrenmek için sistem gereksinimleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi