Günümüzde Sinemanın Yeri

0

Sinemanın yeri ve farklılığı, kendi içinde alternatiflere kayıyor ve bu da dokunuş olarak bizleri oldukça yoran, yıpratan bir süreç gibi algılanıyor. Bildiğiniz gibi sanat söz konusu olduğu zaman, eğlence sektörü ile farklı oluyor.

Bunu her fırsatta hatırlatmakta ve  söylemekte fayda görüyoruz. Sanat dünyası ile eğlence dünyası oldukça farklı şeyler, farklı işler. İhtiyaçlarınıza çözüm üretmek, bu çözümleri yenilemek ve güncel bir halde karşınıza çıkarmak, her zaman sanat olmuyor.

İşte günümüzde sinemanın da yeri tam olarak böyle oluyor. Sanat oldukça sihirli bir şey ve bir nevi illüzyon gösterisi gibi. Bunu en net hatları ile ortaya çıkarmak, bu netliği bozulmadan yükseltmek ve büyütmek için gerçekten emek vermek ve bu emekleri en özel şekillerde ortaya çıkarmak gerekiyor. Profesyonel arayışlar ile ayrılan sanat ve sinema, kendi içinde farklılıklar sunuyor.

 

Sinema hakkındaki diğer yazılarımız ve film incelemelerimizi okumak için sitemizin sinema kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Ülkemizdeki sinema, sanattan daha çok eğlence sektörüne giriyor diyebiliriz. Sanat filmleri zaten belli başlı bir elin parmaklarını geçmeyecek sayılarda sunuluyor ve ön plana çıkarılıyor. Bu yüzden detaylı çalışmalar, güncel hizmetler ve profesyonel alt yapılara ulaşmanız için, tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Eğer ilginiz varsa ön plana çıkarılan çözümler ve daha fazlası için geç kalmayın ve profesyonel dokunuşları incelemeye tüm hızınızla devam edin.

Genellikle sanat sinemasındaki yer ile eğlence sinemasındaki yer de farklı oluyor. Örneğin kış uykusu filmi, ülkemizin son dönemde çıkardığı en özel sanat işinden biri. Eğlence sektörü olarak değerlendirilemez. Çünkü tamamen oyunculuk ön plana çıkarılarak iş yapılıyor ve bu pek çok filmde ve dizide görülmeyen bir detay. Çünkü dizide oynamak ya da sinemada oynamak için oyuncu olmanıza gerek yok. Eğlence sektöründe gerçek anlamda oyuncu olmanıza gerek yok. Çünkü sanatsal farkındalıklar ve geçerli sebepler ortaya çıkmadan, üretkenlik ve sanat söz konusu olmuyor. Hissiyatın, yaşayışın ve güncel detayların her zaman farklı kümelerde bütünleşmesi, bu konuyu daha da klişe hale getiriyor belki ama, yine de gerçeği değiştirmiyor. Bu yüzden, sanat ve eğlenceyi birbirine karıştırmayalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi