Ben Kimim Film İncelemesi

0

Sinema kategorisindeki ilk yazımızda özellikle bilgisayar ve bilişim dünyasıyla ilgili bir film seçmek istedik çünkü şu sıralar sitemizde oldukça fazla bilişim konusu işledik. Bu konudan bahsedilince ilk akla gelen filmlerden biri olan “Ben Kimim” filmi incelemesini aşağıda okuyabilirsiniz.

Benjamin 25 yaşında kendi halinde, sakin bir gençtir ve Benjamin’in vazgeçemediği tek şey bilgisayar tutkusudur. Kendini bilişim sistemleri konusunda geliştirmeyi başarmış bu genç, birçok bilgisayar tutkunu genç gibi asosyal bir hayat benimsemiştir. Silik bir tip olan Benjamin’in hayatı bir gün Max adında başka bir hacker ile karşılaşınca tamamen değişir.

Yazının devamı film hakkında genel anlamda kısa bilgiler içerebilir. Eğer filmle ilgili hiçbir detayı okumak istemiyorsanız, yorum ve puanlama için yazının son kısmına atlamanızı tavsiye ederiz.

SPOILER UYARISI

Max’in her biri bilgisayar konusunda başka bir alanda uzman olan iki kişi arkadaşı vardır. Max, Benjamin’i yazılım bilgisi konusunda test edecek ve ardından Benjamin’i de gruba dahil edeceklerdir. Grup önceleri, büyük işler ile uğraşmayıp, kendilerini eğlendiren küçük işlerle uğraşmaktadır.

Ekip birkaç küçük işten sonra kendilerine CLAY ismini takacak ve gözlerini daha büyük işlere dikecektir. Bu karar onlar için pek çok sorunu da beraberinde getirecek. Çeşitli eylemler de bulunan bu grup, yaptıkları işte başarılı oldukça gözlerini daha yükseğe dikecektir. Grup, işlerini büyüttükçe Europol ve Alman Gizli Servisi’nin de dikkatini çekmiştir. Europol’un siber suçlar birimi artık CLAY grubunu da aramaktadır.

CLAY grubu yaptıkları her başarılı hack girişiminden sonra sosyal medya ve diğer hackerlar arasında çok daha popüler bir grup haline gelmiştir. Bu durum aynı zamanda diğer hacker gruplarıyla aralarında bir rekabeti de ortaya çıkarmıştır. Dünyadaki en popüler hacker grubu olan FR13NDS ve grubun başındaki MRX, CLAY grubunu kendileri için tehlikeli olarak görür. Benjamin’in hayali bu grupla rekabet etmek ve onların takdirini kazanmakken işler istendiği gibi gitmeyecek ve rekabet kızışacaktır.

Film, CLAY grubunun Europol’den kaçışını ve tehlikeli bir grup olan FR13NDS ile mücadelesini ele almaktadır.

SPOILER BİTTİ

Benjamin adında ki gencin üzerinden ilerleyen bu güzel film de, Benjamin’in hayallerine kavuşmak için neler yaptığını ve neler yapabileceğini büyük bir keyifle izleyeceksiniz. 2014 yılında vizyona giren Who Am I filmi, hacker konulu filmler arasında en iyilerden olarak gösterilir.

IMDB puanı 7.6 olan Alman yapımı Ben Kimim filminde ki heyecan, filmin sonuna kadar izleyicilere aktarılmış ve film sürpriz sonlarla taçlandırılmıştır. Baran bo Odar’ın yönetmenliğini üstlendiği bu film de, Elyas M’Barek, Tom Schilling, Wotan Wilke Möhring gibi isimler yer almaktadır. Özellikle hacker filmi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken “Ben kimim” (Kein System ist Sicher) filmi, aldığı IMDB puanını ve övgüleri sonuna kadar hak ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi