Assassin’s Creed Origins Sistem Gereksinimleri

0

Assasin’s Creed Origins, bu oyun bilindiği gibi içerisinde maceranın, gizliliğin ve muhteşem hikâye senaryolarının bulunduğu bir oyun. Diğer eski serilerine bakacak olursak gittikçe gelişen bir oyun sistemi var. Assasin’ s Creed, Assasin’ s Creed 2, Assasin’s Creed Brotherhood vb. gibi birçok serisi bulunmakta. En son olarak çıkan seriler arasına Assasin’s Creed Origins’de ekleniyor. Ancak gelişen bu oyun sistemi, çoğu oyunsever tarafından pek de sevilmiyor. Nedeni ise geliştirmeler olsa da hep aynı sisteme sahip olması. Oyunda gizlilik daha çok ön planda, Assasin (suikastçi) kelimesinin anlamı birçok şeyi oyunda ifade etmektedir.

Assasin’s Creed Origins serisi nerde geçiyor?

Assasin’s Creed Origins serisi Mısır‘ da geçmektedir. Mısır’ın antik zamanlarından kalan insanlar, tapınaklar, heykeller daha birçok şeyler bulunuyor. Bizim karakterimiz hikâyesini orada canlandırmakta. Oyunda Mısır’da bulunanları tam yerindeki gibi dizayn edilmiş gibi bulabilirsiniz. Tasarımlarım gerçekciliğinin yanında grafik cizimler ve görselliğin de etkileyici olduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz. Haritaya göz atacak olursak, büyük bir kısmının dolu olduğunu görebiliyoruz. Haritanın ortalama %15‘ i çöl, geriye kalan %85‘lik kısmı ise tapınaklar ve heykellerin olduğu alanlar bulunuyor.

Oyunda geçen yıllar ve şehirler

Assasin’s Creed Origins serisinin Mısır’ da yer almakla kalmıyor. Çevredeki önemli bölgeler de oyunda bulunuyor. İskenderiye, Mempis, Gize gibi büyük şehirlerde buluyor. Bunlar oyunun içerisine ayrı bir güzellik katmıştır. Büyük şehirlerin gerçek yapıtlarına büyük önem verilmiş. Yapılan eserler, sanki oyunun içindeymiş hissi oyunseverlere vermiş. Oyun ayıca, Milattan Önce 50 yılı öne alıyor. Mısır’ ın o dönemler sahip olduğu gücü ve kurmuş olduğu imparatorluğu ele alıyor.

Karakter özellikleri

Bilinmeyenler olarak, karakterimizin özellikleri değişmiş, karakterimizin ismi Bayek. Bayek farklı kıyafetleri ile göz alıcı bir görünüm çiziyor. Ayrıca kullandığımız ve beğendiğimiz silahları demircide geliştirebiliyoruz. Avcılık yaparak toplanan deriler sayesinde silahlarımızı, değerli taşlar ile gücümüzü ve dayanıklılığınızı arttırabiliyorsunuz. Eski olan dövüş sistemleri de değişmiş durumda, buna ek olarak yeni dövüş teknikleri ve etrafımızda dövüşürken kullanabileceğimiz nesnelerde bulunuyor.

Assasin’s Creed serilerinin sevilen ve sevilmeyen yanları

Sevilenler:

1) Oyunda bulunan her şehrin kendine has ve güzel yapıtlarında olduğu mimari tarz havası var.

2) Eski çağların Mısır atmosferlerini ve Mısır’ ın görünümünü çok iyi bir şekilde gösteriyorlar.

3) Oyun içerisinde birçok oyuna ek olarak bulunan yan görevlerde bulunyor. Oyun bitmiş olsa bile, oyuna hala doyamayanlar için e görevler bulunuyor.

4) Oyunun ana konusu ne kadarda bilindik bir konu üzerine yoğunlaşsa bile, oyuna verilen görüntü ve oyuna verilen atmosfer ile karakterimiz, bir sonraki görevler için ne olacağını merak etmemizi sağlıyor.

5) Oyuna verilen ince sanatlar ve ince detaylar, birleşen görseller ile muhteşem bir hava katıyor.

Sevilmeyenler

1) Oyuna yeni eklenen dövüş sistemi ne kadarda gelişmiş olsa bile, bazı oyunseverleri pek tatmin etmiyor. Bu konuda oyunun eksi puan aldığını gösteriyor.

2) PC ‘de oyunu yüklerken optimizasyon seçenekleri fazla olsa bile, PS4 Slim’de yükleme süreleri çok uzun, ayrıca performans sorunları da var.

3) Oyunun her serisinde de düzeltilemeyen sorunlar, animasyon hataları çok az görünse bile karşımıza çıkabiliyor.

Assassin’s Creed Origins Sistem Gereksinimleri

Minimum Ayarlar

İşletim Sistemi: Sadece 64-bit Versiyonları Windows 7 Servis Paketi 1, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci:

  • İntel işlemcisinie sahipseniz Intel Core i5-2400s veya daha iyisi
  • AMD işlemcisinie sahipseniz AMD FX-6350 veya daha iyisi

Ekran Kartı:

  • Eğer nVidia ekran kartına sahipseniz NVIDIA GeForce GTX 660 veya daha iyisi
  • Eğer AMD ekran kartına sahipseniz AMD R9 270 veya daha iyisi

Sistem Belleği: 6GB
Ekran Çözünürlüğü: 720p

Tavsiye Edilen Ayarlar

İşletim Sistemi: Sadece 64-bit Versiyonları Windows 7 Servis Paketi 1, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci:

  • İntel işlemcisinie sahipseniz Intel Core i7- 3770 veya daha iyisi
  • AMD işlemcisinie sahipseniz AMD FX-8350 veya daha iyisi

Ekran Kartı:

  • Eğer nVidia ekran kartına sahipseniz NVIDIA GeForce GTX 760 veya daha iyisi
  • Eğer AMD ekran kartına sahipseniz AMD R9 280X (3GB VRAM) veya daha iyisi

Sistem Belleği: 8GB
Ekran Çözünürlüğü: 1080p

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini öğrenmek için sistem gereksinimleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi