Xbox One X duyuruldu – Xbox One X Özellikleri

0

Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı Project Scorpio kod adlı projesi, E3 konferansında gün yüzüne çıktı. Microsoft yaptığı resmi duyuruda projenin yeni bir Xbox modeli üzerine olduğunu duyurdu. Yeni Xbox modeli Olan Xbox One X, kasım ayında raflardaki yerini alacak.

 

Xbox One X’in Microsoft tarafından açıklanan özellikleri ise şu şekilde;

6 Teraflop grafik gücüne sahip olacak olan Xbox One X, 2.3GHz hızında 8 çekirdekli x86 mimarisine sahip bir işlemci ve 12 GB GDDR5 belleğe sahip olacak. 8 milyondan fazla pikseli ve tıpkı Xbox One S gibi HDR ve 4K görüntüyü destekleyecek. Ayrıca Xbox One X tıpkı diğer Xbox One konsollarında olduğu gibi eski Xbox konsolları için çıkmış bazı oyunları oynatabilme özelliğine sahip olacak. Xbox One X Ultra HD Blu-Ray desteği de sunuyor.

Xbox One S’de ise 1.75 GHz sekiz çekirdekli işlemci, 1.42 teraflops gücünde bir grafik işlemcisi ve 8GB GDDR5 bellek bulunuyordu.

Playstation 4 Pro da ise 8GB GDDR5 bellek ve 3.42 Teraflops gücünde bir grafik işlemcisi bulunuyordu. Ayrıca PS4 Pro’da Ultra HD Blu-Ray desteği bulunmuyor. *Teraflops arabalar için kullanılan beygir gücü gibi düşünülebilir*

Yayınlanan resmi duyuru videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

7 Kasımda satışa sunulacak olan Xbox One X’in henüz satış fiyatı belli değil. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi