WordPress Eklentisiz Whatsapp Paylaş Butonu

0

Akıllı telefonlar ile internette dolaşmanın kolaylaşması, linklerin hızlıca paylaşılabilmesi ile web siteler mobil uyumlu tasarımlar seçmeye ve akıllı telefonlarda da kullanılabilen sosyal medya paylaş butonlarını tasarımlara eklemeye başladı. Bu yazımızda WordPress için eklentisiz Whatsapp Paylaş Butonu eklemeyi, PHP ve CSS ile sistemi yormayan paylaş butonu eklemenin faydalarını sizlere anlatacağız.

Eğer Whatsapp’da dahil olmak üzere Facebook, Twitter ve Google + paylaş butonlarını WordPress sitenize eklemek istiyorsanız WordPress Eklentisiz Sosyal Medya Paylaş Butonu Ekleme yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

WordPress Site Hızlandırma ile ilgili Diğer Yazılarımız (Yeni Sekmede Açılır)

Mutlaka Okumalısınız (Yeni Sekmede Açılır)

Neden Eklenti Kullanmamalıyız

Whatsapp paylaş butonunu sitenize ekleyen bir çok eklenti bulunuyor. Eklenti kullanmak daha kolay gibi gözükse de sitenize çeşitli açılardan sorunlar çıkarabilir. Başlıca sorunlar;

  • Eklentiler dışarıdan dosya çağırdıkları için sitenizin yavaş açılmasına sebep olabilir.
  • Eklentiler veritabanınızda daha fazla sorgu oluşturacağı için sitenizin yavaşlamasına neden olabilir.
  • Eklentilerde çeşitli güvenlik açıkları olabilir ve bu durum sitenizin güvenliğini tehlikeye sokabilir.

Google, sayfa açılma hızı yüksek olan siteleri arama sonuçlarında daha iyi yerlerde konumlandırıyor. Ayrıca sitenizin yavaş açılması ziyaretçilerin uzun yüklenme süresini beklemek istemeyecekleri için hızlıca sitenizden çıkmasına ve reklam gelirleriniz düşmesine neden olabilir. Siteden hızlı çıkan kullanıcılar dolaylı olarak SEO için de olumsuz etki oluşturacaktır. Tüm bu nedenle 3-4 basit kodla sitenize ekleyebileceğiniz özellikler için eklentileri tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar

Eklentisiz Whatsapp Paylaş Butonu

İşlemlere başlamadan önce temanızın tüm dosyalarını, özellikle de style.css ve function.php dosyalarını yedeklemeyi unutmayın. Yazımızda sadece mobil cihazlarda görünecek Whatapp Paylaş butonu hazırlamak için gereken kodları bulabilirsiniz. Kodları sitenize ekledikten sonra mobil cihazlar sitenizi ziyaret ettiğinde yazıların ve sayfaların sonunda yukarıdaki görüntüyü görecekler.

Aşağıdaki kodları temanızda bulunan Style.css dosyasına ekleyin. Ayrıca bazı temalar özelleştirme alanında “EK CSS” adlı bir bölüme sahip oluyor. WordPress Yönetici Panelinde Görünüm -> Özelleştir -> Ek CSS alanından da aşağıdaki kodları ekleyebilirsiniz.

Style.css dosyasını düzenledikten sonra aşağıdaki kodları temanızın Function.php dosyasına ekleyin. Function dosyasında değişiklikler yapmadan önce dosyayı yedeklemeyi unutmayın.

Function.php dosyasında yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz. İşlemin sonunda sitenizi akıllı telefonunuzla ziyaret ettiğinizde sayfa sonunda Whatsapp Paylaş Butonunu göreceksiniz.

Eğer sitenize, Facebook, Google+, Twitter ve Whatsapp Paylaş Butonu birlikte eklemek istiyorsanız WordPress Paylaş Butonları yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Not: Sitenizde yapacağınız tüm değişiklikler kendi sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle sitenizde yapabacağınız değişikliklerden dolayı oluşabilecek herhangi bir problemden ogrenio.com sorumlu değildir.

Bu yazımızda WordPress için Eklentisiz Whatsapp Paylaş Butonunu hazırlamayı anlattık. Yardım için sayfaya yorum yapabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi