JivoChat ile WordPress sitenize canlı destek sistemi kurun

0

Canlı destek sistemleri, e-ticaret sitelerinde müşterilerin sorularını canlı olarak yanıtlamak için kullanılan yazılımlardır. Sitenize ekleyeceğiniz bir canlı destek sistemi vasıtasıyla ziyaretçilerinizi müşteriye çevirebilir ve aynı bir çağrı merkezi gibi müşterilerinizin taleplerine ilk ağızdan yanıt verebilirsiniz.

Özellikle e-ticaret sektöründe müşteri sadakati her şeydir, zira müşteriler binlerce alternatife sahip. Alışverişi elden yaparken bile türlü sıkıntılar yaşanabiliyorken, bu işlemler bir de online gerçekleştirilince ürün seçmekten iade işlemlerine, ödeme arızalarından kargo takibine kadar bir sürü sorun ortaya çıkabiliyor. E-ticaret platformunuza veya web sitenize canlı destek sistemleri ekleyerek, siz veya müşteri hizmetleri çalışanınız gelen ziyaretçiyi kapıda karşılıyor, yol gösterip rehberlik ediyor ve sorunları birinci elden hızlıca hâlledebiliyor. Modern tasarımı, %100 Türkçe olması, satış ve dönüşüm oranlarını arttırmaya odaklı zekice özellikleriyle JivoChatdiğerlerine nazaran biraz daha fazla dikkat çekiyor.

“WellsFargo, 2002 yılında çevrimiçi sohbetin kullanımında bir öncü oldu. Bu ilk canlı destek hizmetinden, karışık sonuçlar doğurduğu halde, çevrimiçi alışveriş sürecine canlı yardımı entegre etme noktasında asla vazgeçilmedi. 2008 yılında, WellsFargo, satışları artırmak için çevrimiçi sohbetten yararlanma yönünde ikinci bir girişimde bulundu ve bu kez sonuçların kristal berraklığında olduğu görüldü. Yüksek müşteri memnuniyeti skorları ve dönüştürülen müşterilerde yapılan çift haneli artış, bu teknolojinin bir kez daha değerini gösterdi.” NYTimes

Geçen senenin e-ticaret rakamlarına göre:

  • E-ticaret platformlarındaki sepetlerin %67’si, satın alma işlemi yapılmadan iptal ediliyor. Yani tüketici 3 düşünüp 1 alıyor da diyebiliriz.
  • Tüketicilerin %51’i, bir işletmenin 7/24 açık olması gerektiğini düşünüyor.
  • Tüketicilerin %42’si canlı sohbet talep ediyor vecanlı sohbet üzerinden işlem yapan müşterilerin %92’si memnun olarak ayrılıyor.

Hâl böyleyken, internetten üzerinden satış yapıp da canlı destek sistemi kullanmaya işletmeler, çağın hızına ayak uyduramıyor da diyebiliriz aslında.

Canlı sohbetler uzun vadeli etkili bir çözüm sağlamak için her zaman faydalı olmayabilir, ancak sohbet penceresinin açılması, hem eski müşterileri korumak hem de yenilerini çekmek üzerinde etkili olabilir. Gördüğünüz gibi, sayılar canlı sohbetler lehine!

Bu noktada biz de WordPress üzerinden iş yapanlar için bir canlı destek sistemi araştırdık ve JivoChat’e denk geldik. Tamamen Türkçe olan JivoChat, tasarımı ve zekice düşünülmüş özellikleriyle dikkatimizi çekti. Müşteri memnuniyeti sağlama noktasında özel geliştirilmiş çözümleri var ve dönüşümü artırmaya yönelik ayarlar tanımlayabiliyorsunuz.

wordpress canli destek eklentisi

JivoChat WordPress marketinde bir eklentiye de sahip. Kuruluma dair bilgileri şu adreste bulabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret blogları da incelemeye değer.

JivoChat’in dikkat çeken diğer özellikleri de şunlar:

Satış kanallarınızı tek bir platformda toplayabilirsiniz.

Jivo ile Facebook Messenger, Viber ve Telegram mesajlarınızı tek bir platformdan yönetebilirsiniz. Tüm diğer popüler kanallar da yolda…

E-mail trafiğinizi yönetebilirsiniz.

E-mail adresinizi Jivo’ya atayarak gelen tüm isteklerinizi, e-postalarınızı ve mesajlarınızı Jivo uygulaması üzerinden görüntüleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizi izleyip akıllı tetikleyicilerle müşteriye çevirebilirsiniz.

JivoChat’in akıllı tetikleyicileri sayesinde ziyaretçilerinize adeta gerçek bir mağazadaymış hissi yaşatabiliyorsunuz. Örneğin, siteniz üzerinden ayakkabı satıyorsunuz. Ziyaretçileriniz “satın al” butonuna basana kadar ne istediklerinden haberiniz olamıyor. Fakat JivoChat’e sahipseniz akıllı tetikleyicilerinizi şu şekilde ayarlayıp, ziyaretçilerinizin her birini potansiyel müşteriye dönüştürebilirsiniz:

 

 Eğer ziyaret edilmiş sayfaların sayısı 2’den fazla ise ve bulunulan sayfa “Budapeşte fırsatları” ise ve sayfadan geçirilen süre 10 saniyeden fazla ise şu mesajı göster:

 

 

 

 

Ziyaretçilerinizden anlık çağrı istekleri alabilirsiniz.

Gerek mobil gerek masaüstü cihazdan sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterileriniz tek bir tıkla sizden çağrı talebinde bulunabilirler. Siz veya müşteri hizmetleri çalışanlarınız uyanık olduğu sürece mağazanız asla kepenk kapatmıyor yani anlayacağınız.

Otomatik çeviri yardımı alarak yabancı müşterilerinizle de konuşabilirsiniz.

Jivo, tam 20 dilde hızlı bir şekilde otomatik çeviri yapabiliyor. Böylece yabancı ziyaretçilerinizi de potansiyel müşterilere çevirebiliyorsunuz.

Hazır Yanıtlar belirleyerek müşteri hizmetinde hız kazanabilirsiniz.

İsterseniz Jivo’da daha önce gönderdiğiniz mesajlara veya önceden hazırladığınız kalıp mesajlara kısayollar atayarak müşterilerinizle hiç vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz.

İşaretçilerle ziyaretçilerinize mağaza turu attırabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizle bire bir konuşmadayken web sitenizdeki göstermek istediğiniz belirli bir ögeyi işaretleyebilirsiniz ve hatta “işte aradığınız ürün” diyebilmek için oraya bağlantı verebilirsiniz.

Düşük dönüşüm oranlarını ve müşteri memnuniyetini arttırırken, aynı zamanda ziyaretçilerinizi müşterilere çevirmenize yardımcı olacak olan JivoChat’e kaydolup ilk 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi