En İyi 6 Ücretsiz Video Düzenleme Programı | PC / Mac | 2018

2

Piyasadaki tanınmış video düzenleme programları oldukça yüksek fiyatlarla satılıyor. Ücretsiz programlarda ise ya özellikler kısıtlı oluyor ya da çıktı dosyaları üzerine yapımcı kendi logosunu veya reklamını ekliyor. Bu yazımızda kişisel kullanım için basit ve güzel görünen videolar hazırlamak isteyenler veya Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerine video hazırlamaya yeni başlayanların faydalanabileceği; Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilen hem ücretsiz hem de kullanışlı video düzenleme programlarını sizler için derledik.

Çektiğiniz videoları düzenlemenin en basit ve erişilebilir yolu ücretsiz video düzenleme programlarından geçiyor. Ücretsiz programların bir olumlu özelliği de; çok fazla özellik vaad etmedikleri için arayüzleri kolay ve anlaşılır olabiliyor.

Genel olarak;

 • Videolardan sesi ayıracak ya da farklı ses eklemek için
 • Videonun belli bir kısmını kesmek için
 • Videoya altyazı eklemek için
 • DVD menüsü oluşturmak için
 • Basit kurgular yapmak için
 • Youtube ve İnstagram için basit videolar hazırlamak

ücretsiz bir video düzenleyici program yukarıdaki işlemler için ihtiyacınızı karşılayacaktır.

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

1. OpenShot (Windows, Mac ve Linux)

ücretsiz video düzenleme

Programın şaşırtıcı özelliklerini gördüğünüzde OpenShot ile video düzenlemenin sıradışı bir deneyim olduğunu fark edeceksiniz. Sadece Windows ve Mac’te değil, Linux’ta da ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz program basit bir sürükle bırak mekaniğiyle çalışırken, 3D animasyonlu başlık ve efektler de kullanabiliyorsunuz.

OpenShot aynı zamanda klipleri boyutlandırmak, ölçeğini değiştirmek ve yönünü ayarlamak için de son derece kullanışlı bir program.

2. VideoPad (Windows / Mac ve Android)

Hem Windows, hem de Mac platformlarında çalışan ve NCH Software tarafından geliştirilen VideoPad basit sürükle bırak mekaniklerine, özel efektlere, geçişlere ve 3D video düzenleme araçlarına sahip. Aynı zamanda videoları sabitleyebilir ve içindeki ses efektlerinden faydalanabilirsiniz.

VideoPad ile aynı zamanda video hızlarını değiştirebilir, DVD yazdırabilir ve videolarınızı doğrudan YouTube gibi sitelere yükleyebilirsiniz.

Bilişim Kategorisinden Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

3. Freemake Video Converter (Windows)

Genel olarak video dönüştürücü olarak çalışan Freemake Video Converter, aynı zamanda temel ve kullanımı kolay düzenleme özelliklerine de sahip.

Bu ücretsiz video dönüştürme-düzenleme programını kullanara videolara altyazı ekleyebilir, seçilen kısımları kesebilir ve ses ekleyebilirsiniz.

4. VSDC Free Video Editor (Windows)

Windows’ta kullanabileceğiniz VSDC yeni başlayanlar için biraz karmaşık gelebilir fakat zamanla çok sayıdaki özelliğini ve menüsünü beğeneceksiniz.

5. iMovie (Mac)

youtube için video düzenleme

macOS’ta tamamen ücretsiz şekilde kullanıma sunulan iMovie bolca video düzenleme seçeneği sunarken, aynı zamanda fotoğraflar ve müziklerle slaytlar yapmanız, videolarınıza sesli anlatım eklemeniz de mümkün.

En iyi özelliklerden birisi de 4K çözünürlükte çıktı verebilmesi ve yarım kalan projenizi iPhone ya da iPad üzerinde de tamamlayabilmeniz.

6. Movie Maker (Windows)

Movie Maker Windows’un bazı sürümlerinde ön yüklü olarak gelen video düzenleme aracıydı ve yüksek kaliteli filmler yapmak mümkündü.

Listeye ekleme sebebimiz ise pek çok Windows bilgisayarda yüklü hâlde bulunması ve bir şeyler indirmeden doğrudan kullanabilmeniz. Her ne kadar 2017’de kullanımdan kalkmış olsa da eski Windows sürümü kullananlar bu video düzenleme programını da deneyebilir.

Ücretsiz Video Düzenleme Programları hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Eğer henüz okumadıysanız Photoshop Alternatifi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları hakkında yazdığımız yazıyı mutlaka okumalısınız.

Kaynak Kaynak
Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
 1. serkan diyor

  VideoPad NCH Software video programını yükledikten bir süre sonra bilgisayarda yolunda gitmeyen bir şeyler hissediyor ama ne olduğunu anlayamıyorsun. Bir süre sonra, bilgisayar çöküyor. Beş defa format attım, beş defa sadece bu programı kurdum ve beşinde de çöktü sistem. 6. yı kurdum bu programı bir daha kurmadım hiçbir sıkıntı yok bilgisayar nefes aldı. Bu pislik programı sakın yüklemeyin

  1. mmmimikyu diyor

   Aynen. Katılıyorum ancak ben programı yüklediğimde video montajlıyorum kaydet dediğimde iste kod veya üyelik istiyor Bütün emeğim boşa gidiyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi