Ücretsiz Logo Tasarlama Programı DesignEvo İncelemesi

0

Görseller ve görsel hafıza önemlidir. Kişiler, markalar ile logoları arasında bu şekilde bağlantı kurarlar, logoları markayla özdeşleştirirler. Sitenize giren bir kişi ileride tekrar sitenizi ziyaret ettiğinde, görsel olarak tanıyacak ve belki de sitenizi isim olarak aklında tutmaya başlayacak. Bu durumda kullanıcılarınızın görsel hafızasında yer edinecek bir logo seçimi yapmanız, markalaşma yolunda yapacağınız en önemli adımlardan birisi olacaktır.

Kişisel ve hobi amaçlı geliştirdiğiniz bir siteye, uygulamaya yada bir yeni açılmış bir Youtube kanalına bile sahip olsanız görsel önemlidir. Hobi amaçlı açtığınız siteniz, akılda kalıcı bir tasarıma ve sizinle markalaşacak bir logoya sahipse belki de ileride size ekstra bir kazanç kaynağı sağlayan bir site haline dönüşebilir.

Yazımızın devamında ücretli / ücretsiz versiyonların bulunan, herhangi bir uygulama veya program yüklemeden, internet tarayıcınız(Chrome, Firefox, IE vs) logo tasarlamanızı sağlayan DesignEvo isimli logo tasarım aracını inceleyeceğiz.

DesignEvo’nun ayrıca Android ve iOS için uygulamaları da bulunuyor. Bu sayede logo tasarımlarınızı mobil cihazınızdan da yapmanıza olanak sağlıyor.

DesingEvo firması bizlere İletişim sayfamız üzerinden ulaştı. Logo tasarım araçlarını denememizi ve mümkünse hakkında bir inceleme yazmamızı istediler. İnceleme yazısı için herhangi bir ücret almadık ve olumlu / olumsuz tüm görüşlerimizi yazacağımızı belirttik.

Ücretsiz? Logo Tasarım Programı

Artık basit logo tasarımları için photoshop, illustrator gibi programları bilmeye ve kullanmaya gerek yok. Eğer kişisel amaçlı bir sitede; sade fakat akılda kalıcı bir logoya sahip olmak istiyorsanız, kendi logonuzu kendiniz tasarlayabilirsiniz. İnternette bir çok ücretsiz logo tasarım aracı ücretsiz şekilde bulunuyor. Lakin bu programların ücretsiz olarak sunulduğuna pek bakmayın. Bu programların hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunuyor ve ücretsiz versiyonlarında çok önemli kısıtlamalar bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

DesignEvo’da herhangi bir program kurmadan, internet tarayıcınız üzerinden erişebildiğiniz içinde binlerce hazır tasarımın olduğu ve dilediğiniz düzenlemeleri de yapabileceğiniz bir logo tasarım aracı. 6000’den fazla hazır tasarıma, binlerce görsele, yüzlerce farklı şekile sahip. DesignEvo’daki araçları kullanarak farklı görsel ve şekilleri birleştirerek, yüz binlerce farklı logo tasarlanabilir.

Yeni bir sitenin logosu hazırlanırken, gerçekten bu araçlar kullanılarak güzel logolar tasarlanabilir. Fakat bir logonun özgün olması da oldukça önemlidir. Ne yazık ki buradaki görsellerle hazırlanacak logonun pek özgün olacağını söyleyemeyiz. Bu nedenle bu araçları yalnızca yeni siteler veya gelişmekte olan siteler için önerebiliriz. Kurumsal web siteleri için logo tasarlamak isteyenlerin, profesyonellerden yardım alması onlar için daha sağlıklı olacaktır.

Belirli kısıtlamaların yanı sıra yaptığınız tasarımı ücretsiz kullanmak için de sitenizden DesignEvo’ya bir bağlantı vermeniz ve bir sosyal medya hesabınızda bunu paylaşmanızı istiyorlar. Kabul ederseniz tasarladığınız logoyu indirebiliyorsunuz. Kabul ettiğiniz seçenekleri nasıl denetledikleri hakkında bir bilgimiz yok. Yani eğer sitenizden Designevo’ya bir bağlantı vermezseniz ne gibi bir sonuçla karşılaşırsınız bilemiyoruz.

Design Evo Ücretsiz Sürüm Kısıtlamaları
 • Ücretsiz olarak indirmek için DesignEvo’ya bağlantı verme gerekliliği
 • Yalnızca düşük çözünürlüklü olarak logoyu indirebilme (Maks 500px)
 • Saydam PNG dosyasını indirememe
 • Düzenleme ve yeniden indirme seçeneği yok
 • Vektor Dosyalarını indiremiyorsunuz.
 • Telif hakkı sahibi değilsiniz.
 • Yazı tiplerini indiremiyorsunuz.

DesignEvo ile Logo Tasarımı

DesignEvo sitesine ulaşarak ücretsiz olarak logonu tasarlamaya hemen başlayabilirsiniz. Make a Free Logo tuşana tıkladıktan sonra karşınıza Logo Maker sayfası açılacak.

Bu sayfa üzerinden

 • isterseniz 6000+den fazla hazır tasarım üzerinde, belirlediğiniz kelimelerle aramalar yapabilir, hazır logolar seçip kendinize göre düzenleyebilir

 • isterseniz de “Start From Strach” sayfasından tamamen sıfırdan logo tasarlamaya başlayabilirsiniz.

 

Hazır tasarımlardan birini seçerseniz de yine tasarım üzerinde bir çok değişikliği yapabilirsiniz.

Sol tarafta bulunan araçlar bölümünü kullanarak, tasarlanan logoya yeni yazılar, görseller, şekiller ekleyebilir, dilerseniz tasarımın arkaplan rengini de değiştirebilirsiniz.

 • Icon sekmesinden yeni görseller arayabilir ve tasarımınıza ekleyebilirsiniz
 • Text sekmesinden tasarımınıza yeni metinler ekleyebilirsiniz
 • Shape sekmesinden tasarımıza yeni şekiller ekleyebilirsiniz
 • Background sekmesinden ise tasarımınızın arka plan rengini değiştrebilirsiniz.

 

 

Aynı şekilde, tasarım üzerindeki bir görsele, şekle veya metine tıklayarak; görsellerin rengini, yönünü ve görünülürlüğünü düzenleyebilirsiniz.

Araçlar sırasıyla: Renk Değiştirme, Dikey Yön Değiştirme, Yatay Yön Değiştirme, Görünürlük.

Genel olarak DesignEvo incelememizi artı ve eksi yönlerini tekrar değerlendirip kendi yorumuzu da ekleyerek tamamlayalım.

Binlerce  Görsel / Şekil / Yazı Tipi

Binlerce hazır logo arasından seçim şansı
Gelişmiş Özelleştirme Seçenekleri ile Görselleri Dilediğiniz Gibi Düzenleyebilme

Yeni siteler ve projeler için ideal

 • Ücretsiz sürümle indirilecek dosya pek kaliteli olmasa da yeni açılan, gelişmekte olan siteler için yeterli olacaktır.

40$ Ödeme yaparsanız,

 • ömür boyu destek
 • telif hakkı
 • vektör dosyaları
 • font dosyaları
 • yüksek çözünürlüklü, saydam PNG

gibi özelliklere erişebilirsiniz.

Ücretsiz sürüm gerçekten de ücretsiz mi? Bağlantı Ekleme Zorunluluğu

Önemli Kısıtlamalar –

 • Düşük çözünürlüklü indirme
 • Saydam PNG dosyasının verilmemesi
 • Vektor ve Font Dosyalarının iletilmemesi
Binlerce seçenek olsa bile logonuz özgün mü? (Başka bir siteyle aynı logoya sahip olabilirsiniz)
Kurumsal Siteler için uygun değil
Gelişmiş Plus sürüm 40$ ücretli

DesingEvo websitesini ziyaret etmek ve kendi logolarınızı tasarlamak için tıklayın. DesignEvo yazımız hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kendi websitenizi kurmak veya WordPress hakkında daha fazla bilgi almak için WordPress sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi