Prezi Nedir? Ücretsiz Prezi Hesabı Açmak

0

Bugün sizlere gittiğim bir sempozyumda yapılan sunum sırasında karşıma çıkan ve oldukça ilgimi çeken, beğendiğim bir programı tanıtmak istiyorum. Prezi. Bu yazımda sizlere, daha kaliteli sunumlar hazırlamanıza yarayacak Prezi’yi tanıtıp, ücretsiz Prezi hesabı açabilmeniz için ipuçları vereceğim.

Macarca Presentation yani sunum anlamına gelen Prezi, kolay organize edilebilen görsel farklılıklar sunarak sunumları daha başarılı hale getirmeye ve izleyicilerden daha hızlı reaksiyon almak amacıyla geliştirilmiş bir sunum programı/uygulaması…

Powerpoint ve OpenOffice’in standart kalıplarından sıkılmış olanlara, görsel olarak izleyicileri memnun eden ve sunumun çok daha kolay takip edilebilmesini sağlayan bir program.

2009 yılında ortaya çıkan Prezi’nin şu anda 75 milyon üyesi bulunuyor. Prezi ile  hazırlanmış 250 Milyondan fazla sunum var.

İsterseniz Prezi’nin resmi web sitesi üzerinden isterseniz de Windows ve Mac için indirip kullanabileceğiniz program ile Prezi sunumları hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Android ve iOS için de uygulamaları bulunmakta.

Prezi ile ilgili tek olumsuz taraf, ücretsiz versiyonunun oldukça önemli kısıtlamalara sahip olması ve Linux işletim sistemleri ile uyum problemleri yaşaması diyebiliriz.

Bu kadar anlattık şimdi sizlere Prezi ile hazırlanmış birkaç sunum örneği gösterelim. Aşağıdaki sunum TedxBerlin’de sunulmuş. Yüklenmesi için biraz bekleyin ve ardında izlemeye başlayın.

 

Ücretsiz versiyonu sadece online olarak çalışmaya olanak sağlarken, hazırladığınız sunumlar herkes tarafından erişilebilir ve kullanılabilir oluyor.

  • Enjoy paketinde ise 4 GB’lık saklama alına ve gizlilik kontrolüne sahipsiniz. Bu sayede isterseniz sunumlarınız sadece sizin tarafınızda görülebilir.  Ücreti ise aylık 10$ ve eğer yıllık abone olursanız aylık 5$
  • Pro paketde ise Enjoy paketine ek olarak, sınırsız veri depolama alanı, resimleri düzenleme aracı ve internet bağlantısı olmadan da Prezi bilgisayar programlarını kullanabilme imkanı bulunuyor. Ücreti ise aylık 20$ ve eğer yıllık abone olursanız aylık 13.25$
  • Pro Plus pakette ise Pro pakete ek olarak ileri düzey Prezi eğitim seçeneği bulunuyor. Ücreti ise aylık 30$ ve eğer yıllık abone olursanız aylık 20$

 

Ücretsiz olarak Prezi hesabı açmak için https://prezi.com/pricing/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sağ kısımda bulunan “Contunie Free” butonu sizi ücretsiz üyelik açma sayfasına yönlendirecektir.

Eğer öğretim üyesi veya bir üniversite öğrencisi iseniz, Prezi Enjoy paketi sizlere ücretsiz olarak sunuyor. Diğer paketlerde ise indirimler yapıyor. Enjoy paketine ücretsiz olarak erişebilmek için yukarıdaki resimde “Edicational Plans” sayfasına tıklayabilir ve Enjoy paketini ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Eğitime destek!

Öğrenci-Öğretim üyesi indiriminden faydalanabilmek için tek yapmanız gereken, üniversitenizin size verdiği edu.tr ile bitene-posta adresi ile sisteme üye olmanız ve üniversitenizin ana sayfasını istenilen kutucuğa yazmanız. Hesabınıza gelecek onay maili sonrasında Prezi Enjoy paketini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda Prezi ile nasıl daha etkili sunumlar yapabileceğinizi anlatan makalelerimizde yayında olacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi