iPhone iOS 11 Güncelleme Doğrulanıyor da Takılı Kalma Hatası Çözümü

0

Yeni iOS işletim sistemini iPhone ya da iPad’e doğrudan cihaz üzerinden yüklerken, standart olarak karşınıza ‘Güncelleme Doğrulanıyor…’ şeklinde bir ekran çıkar. Genelde bu doğrulama prosedürü yaklaşık birkaç dakika sürse de, kimi zaman ise takılıp kalabilyor. Özellikle son çıkan iOS 11 / 11.1 gibi işletim sistemlerini milyonlarca Apple kullanıcısı aynı anda indirmeye kalkınca, doğrulama yazısı da saatlerce takılı kalabiliyor. Yazının devamında ise iPhone güncelleme doğrulanıyor hatası nasıl çözülür sorusuna yanıt vereceğiz.

1. Hazırlıklar

Neyse ki iOS güncelleme doğrulanıyor hatasını çözmek çoğu zaman fazla olmuyor. Başlamadan önce şunlara dikkat edin;

  • – iPhone’un tam şarj olması
  • – Cihazın aktif şekilde Wi-Fi bağlantısı olması
  • – Yeni güncellemeyi yükleyecek kadar depolama alanı

2. iOS Güncelleme Doğrulanıyor Takılma Hatası ve Çözümü

Çözüm 1: Güç tuşuyla kilitleyip açın

Basitçe, iOS cihazınızın yanında ya da üstünde bulunan güç tuşuna basarak kilitleyin. Ardından tekrar açın. Bu işlemi birkaç kere daha tekrarlayın. Hatta 5-10 kere yapmanız dahi gerekebilir.

Çözüm 2: Hard Reset Atın ya da Yeniden Başlatın

Aynı anda Home ve uyku modu tuşlarına basılı tutun. Ekran kapanana kadar bekleyin ve ardından Apple logusu gözüktüğünde elinizi çekin.

iPhone yeniden başladıktan sonra Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyin ve iPhone’un işletim sistemini kontrol edin. Eğer başarılı olmadıysa güncelleme işlemini tekrar başlatın.

Çözüm 3: iTunes Restore – Geri Yükleme Yapın

Bir diğer yöntem ise iTunes aracılığıyla cihazı restore etmek, yani fabrika ayarlarına geri döndürmek. Fakat başlamadan önce mutlaka bilgisayarınız üstünde telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın.

Ardından iTunes’u açın ve cihazınızı bilgisayara bağlayın. Ardından programda Cihaz ya da telefon simgesine tıklayın. Özet kısmından Restore iPhone – iPhone’a Geri  Yükle seçeneğine basın. Ardından ‘Geri Yükle’ seçeneğine tıklayarak telefonunuzu sıfırlayıp yedeği de yüklemiş olun.

Çözüm 4: iTunes ile Güncelleme Yapın

Eğer yukarıdaki çözümlerin hiçbirisi işe yaramadıysa, yeni işletim sistemini yüklemek için alternatif bir yol izleyebilirsiniz. Güncellemeyi telefon yerine doğrudan iTunes programı aracılığıyla yapmayı deneyin.

iPhone Batarya Sorunu Çözümü ve iPhone Hafızada Yer Açma başlıklı yazılarımızı okuyabilir, yeni bir iPhone almayı düşünüyorsanız, iPhone X mi iPhone 8 / 8 Plus Mı Almalısınız? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer yeni bir Macbook almak istiyorsanız, Hangi Macbook u Almalısınız başlıklı yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

iPhone hakkında daha fazla rehber ve yazı okumak için iPhone kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi