Android için En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

0

Akıllı telefonlar, ulaşılabilirlik konusunda artık doyum noktasına geldi diyebiliriz. Birbirinden farklı özelliklere sahip olmalarının yanı sıra; mükemmel çözünürlüklerdeki kameralarıyla birlikte, fotoğraf makinesi yerine geçiyorlar. Her zaman anı yakalamak için eşsiz bir özellik olarak yüksek çözünürlüklü kameralara sahip olmaları, fotoğrafları çekildiği gibi sosyal medyada paylaşacağımız anlamına gelmiyor.

Son zamanlarda popüler olan ve patlama yapan Selfie (öz çekim) alışkanlığıyla birlikte, özellikle Instagram gibi fotoğraf paylaşım platformlarında, günlük olarak milyonlarca fotoğraf paylaşımı yapıldığını da söyleyebiliriz. Fakat çekilen fotoğraflar, bazı işlemlerden geçtikten sonra son halini alıyor. Dilerseniz, Android işletim sistemine sahip olan ve Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları göz atalım.

  • Retrica

O zaman en bilineninden başlayalım. Neredeyse, Instagram kadar eski bir geçmişe sahip olan Retrica, fotoğraf düzenleme ve filtreleme uygulamalarının atasıdır. 100’den fazla filtreye sahip olan Retrica ile çektiğiniz fotoğraflara farklı bir hava katabilirsiniz. Oldukça basit bir kullanımı olan, fotoğrafları direkt uygulamadan çekebileceğiniz gibi; kameranızdan çektiğiniz fotoğrafları da yükleyip düzenleyebileceğiniz Retrica, fotoğraflarlar, kolajlar, videolar ve GIF oluşturulmasına imkan tanımaktadır. Anlaşılır ve kullanışlı arayüzü, Facebook, Instagram ve Twitter gibi popüler sosyal medyalara direkt bağlantı gibi imkanlarıyla da, zaman kazandırmaktadır.

  • PowerCam

Fotoğraf düzenleme ve filtreleme uygulaması denilince, Retrica’dan sonra aklımıza gelecek ilk uygulama; şüphesiz PowerCam. İlk çıktığı zaman mükemmel bir yapıya sahip olduğunda hemfikir olan kullanıcıları her ne kadar farklı uygulamalara kaymış olsa da; popülerliğini halen daha korumakta. Video kaydı yapabileceğiniz, çekim esnasında farklı filtreler ekleyebileceğiniz, fotoğraf/video çekiminden sonra düzenlemeler ve eklentiler uygulayabileceğiniz bir uygulama olan PowerCam, kullanıcı dostudur. Photo booth, panorama, renk splash, tilt-shift gibi farklı özellikler içeren ve normal işlevlerini de sizlere sorunsuzca sunan bu uygulama da, en iyiler arasında gösterilebilir.

  • Snapseed

Google tarafından satın alındıktan sonra popülerliği artan Snapseed, fotoğraf düzenleme ve filtreleme uygulamalarının sunduğu tüm özellikleri sunuyor. Buna ek olarak; bir çok efektin yer aldığı uygulamada, çekilen fotoğrafın üzerinde sağ-sol yaparak ayarlayabilme özelliği sunuluyor. Snapseed ile bazı detaylı düzenleme işlemlerini bile bilgisayara ihtiyaç duymadan, telefonunuzdan yapabilirsiniz. Uygulamayla birlikte söylenenlere göre; en fazla Drama filtresi kullanılırken; 1 milyon üzerinde kullanıcının indirmiş olması da tesadüf sayılmaz.

  • Pixlr Express

Bildiğiniz gibi; Google Play Store’da bir uygulama 5 puan üzerinden değerlendiriliyor. Pixlr Express, 4.8 gibi bir puana sahip olarak, mükemmel geri dönüşlere sahne olmaktadır. Birbirinden farklı GIF, fotoğraflarınızla ilgili değişiklikler ve yenilikler yapabileceğiniz bu uygulamada, 600’den fazla filtre yer almaktadır. Uygulamayla birlikte, ışıktan etkilenerek kırmızı renge bürünen gözleri normal rengine çevirebilir, dişlerinizi sorunsuzca beyazlatma fırsatına da erişebilirsiniz. Son olarak; Pixlr Express uygulamasının 10 milyondan fazla indirmeye sahip olduğunu da hatırlatalım.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. KabulDaha Fazla Bilgi